الف دزفول

الف دزفول
طبقه بندی موضوعی
پیوندها


بالانویس:

این پست هیچ ارتباطی با نظر من در خصوص برگزاری یا عدم برگزاری کنسرت رضا صادقی ندارد که نظر را باید صاحبنظران و دانشمندان حوزه ی شرع و فقه بگویند. فقط گله ای است از مسئولینی که فقط ادعای پیروی از راه شهدا را دارند و مگر فقط یک مسئول و مدیر را ساخته اند که کلنگ بزند و روبان پاره کند و جلو دوربین ها ظاهر شود؟

 

 

 

 

مدعیان صف اول، چرا در صف اول تشییع نبودید ؟

گله از مسئولینی که در تشییع جانباز شهید «حاج عبدالمحمد نوادر »شرکت نکردند


                                                                                     

 

دیروز در حالی که مسئولین شهرم درصف اول کنسرت قیام کرده بودند و برای مطربان و آواز خوانان شهر، بالبخند کف می ­زدند، مردم شهر بر فراز تابوت سه رنگ جانباز شهیدی قیام کرده بودند ونماز می خواندند و اشک می­ریختند ، که هیچ­گاه دنبال پرونده­ ی جانبازی اش نرفت.

همیشه مردم شهرم از مسئولین، نه یک گام که صد گام جلوتر هستند. آخر مسئولین باید جایی بروند که اهداف تبلیغاتی شان را برآورده کند. دوربینی باشد، رسانه­ ای باشد ، خبرنگاری باشد. . .

در تشییع جنازه یک شهید در کنج یک شهید آباد که تبلیغاتی نمی شود برای رای جمع کردنشان یا برای حفظ طول و عرض میزشان.

مردم شهرم همیشه از مسئولین جلوترهستند نه یک بار که صدها بار و در صدها موقعیت.

 

دیروز در حالی که برخی از مسئولین شهرم به زحمت سعی داشتند آنان را که سیاهی جو کنسرت ، رقاص و رقاصه شان کرده بود،  روی صندلی خود بنشانند تا تعهداتشات در به وجودآوردن جو فرهنگی! کنسرت، نقض نشود، مردم شهرم به زحمت سعی داشتند تا دستشان را به تابوتی برسانند که فرشتگان در طوافش بودند و به سرعت نور داشت می رفت سمت بهشت.

 

این است فرق مرام مردم و مرام مسئولین شهرم.

 

قصد ندارم مثل همیشه دل نوشته بنویسم ، فقط خواستم بگویم آنانکه خود را داعیه دار فرهنگ این شهر می دانند، مسئولینی که این روزها با بیانیه و حرف و حدیث و حضور در جلسات و شبکه های اجتماعی خود را به در و دیوار زدند تا حرف­شان را به کرسی بنشانند، مسئولانی که  حتی پا روی گفته ها و استدلال های روحانیت معظم شهر و عموم متدینین گذاشتند و از دست دادن پیر و مراد شهر را به حضور مطربانی معلوم الحال ترجیح دادند و بهانه را جوانان و فرهنگ و فرهنگ سازی و . . . عنوان کردند. . .

خواستم به آنان بگویم حضور در تشییع پیکر پاک و مطهر جانبازی که هستی اش را برای میز شما داد نیز فرهنگ است. البته فرهنگی که اهل آن بودن غیرت می خواهد.

همین.

 

دیروز مراسم تشییع «جانباز شهید حاج عبدالمحمد نوادر» جانباز شیمیایی که هیچگاه دنبال اثبات جانبازی اش نرفت، بدون حضور مسئولین شهری و البته با حضور پرشور مردم غیور و غیرتمند و قدرشناس دزفول همیشه قهرمان، برگزار گردید و باز هم مسئولین شهرم با عدم حضور خود نشان دادند که چقدر به شهدا و راه شهدا پایبند هستند و فاصله­ ی بین شعار تا عمل شان مشخص شد.

 

و وقتی خدا بخواهد چهره ی واقعی کسی یا کسانی را رو کند و رسوا کند ، این می شود. اینکه همزمان با داعیه داری فرهنگ و سنگ فرهنگ را به سینه زدن و خود را دلسوز مردم نشان دادن ، اتفاقی بیفتد که رسوا شوند. رسوایی بالاتر از این که جلو دوربین های خبرنگاران و رسانه ها ، در مجلسی که روحانی شهر آن را تایید نمی کند تمام قد بایستند تا دیده شوند و در مراسمی که قهرمان و پهلوان شهرشان بر شانه های مردم به سمت بهشت می رود ، غایب باشند.

 

بحث من اصلاً بحث کنسرت نیست که بحث در مورد موسیقی را باید متخصصین شرع و فقه نظر دهند. بحث بحث یک بام و دوهوایی آقایان است. بحث فیلم بازی کردن ها و شعار دادن هایشان که همه جا دم از شهدا و دین و مذهب می زنند، اما در عمل کم می آورند.

بگذریم.

خداوند ان شاء الله هیچ بنده ای را رسوا نکند که رسوایی بین مردم بد دردی است.

خدا عاقبتمان را بخیر کند.

 

 

 

 

پانویس:

اسم کنسرت آمد. راستی قابل توجه آقایان مسئول. این خواننده را که روی سرتان حلوا حلوا کردید که آخر تیکه هایش را انداخت. بعد پولش را گرفت و رفت.

شب اول در اینستاگرامش نوشت: « مردم دزفول به خیلی ها ثابت کردند که بهتر از هر کسی شأن و احترام شهرشون و ارزشهاشون رو دارن » منظورش از خیلی ها را خوب فهمیدیم. اما شما به رگ غیرتتان بر نخورد وککتان هم نگزد که اگر می گزید نمی گذاشتید آن «خیلی ها» شهر را با دلشکستگی ترک کند.

 اما به گمانم مخاطبش در پیام اینستاگرام شب دوم شما بودید،چون نوشت: «این هم از فتح صحنه ی دزفول توسط ارتش مشکی پوشان»

روزگاری 186 موشک و 2500 گلوله ی توپ و 300 راکت نتوانست شهرمان را فتح کند. 2600 شهید دادیم و 19000 خانه مان خراب شد. اما فتح نشدیم ، اما ظاهراً مطرب ها فتحمان کرده اند.

مبارکتان باشد که مطربان مشکی پوش ادعای فتح این شهر را دارند. شهری که مسئولینش شما هستید. اگر به رگ غیرتتان برخورد که جوابش را بدهید. اگر هم نخورد، این هم روی باقی بزهایی که آب برد.

یاعلی


موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۴/۰۲/۲۹
علی موجودی

نظرات  (۸)

سلام خیلی عالی بودویژگی منافق وجودتناقض بین گفتاروکردارش است بعضی هاتواین شهرمثل موجوداتی اندکه نمی فهمندتومملکتی که همه دستاورداش ازبرکت خون شهیدان است نبایدوقتی به پست وموقعیتی رسیدن پاروی خون شهیدان بزارند،خطاب به افرادبی تعهدی که دراین شهرمسئولیت دارندبدانیدزیراسمان این شهرافرادی زندگی می کنندکه تااخرین نفس مدافع ودنباله روشهیدان هستندوقطعادست ازسرکسانی که پاروی خون شهداگزاشتندبرنخواهندداشت
۳۱ ارديبهشت ۹۴ ، ۰۵:۲۰ فرزند پدری پر افتخار
سلام آقاعلی عزیز
واقعا از شما انتظار نداشتم ،شما این همه درک واین همه مطالعات برای شهدا و خون شهدا واقعا انتظار همچین صحبتی رو نداشتم.
من بعنوان یک دانشجو و یک تحقیق کننده ی مسائل جنبازان شیمیایی انتظار نداشتم که از این بیان شماهم استفاده کنید این کاملا برخلاف حرفای گذشته ی شما بود.
آقای صادقی هرکسی میخواهد باشد درکل یک شخص فرهنگی بوده و خواننده ی پرطرف داری در بخش خودش میباشد.
طبق مجوز صادر شده به هیچ عنوان نمیشود کسی یا کسانی یا حذبی مانع اجرای این برنامه ی فرهنگی بشن چون مخالف قانون جمهوری اسلامی ایران میباشد،پس شما هم بهتر است از قانون پیروی کنید.
حرف از مردم زدید مردم علاقه مند هستند در کنار دین و برنامه های مذهبی برنامه های فرهنگی دیگری هم داشته باشند،آیا شما مخالف این هستید؟آیا این برنامه برای روح و روان انسان مفید نیست ؟و آیا در شهر ما برنامه فرهنگی دیگری هست؟
آقای علی عزیز خدا رحمت کنه بزرگ مردان تاریخ رو آنان ک نگذاشتن ذره ای از خاک ما دست بیگانه بیفتد،خداخودش میدونه که بزرگ مردان ما کیا هستن،همان مردان بی ادعا،شهد والامقام که خوشابسعادتش رفت پیش هم رزمان شهیدش رفت پیش امام شهدا،من برای توصیف مرام و معرفت این مردان حرف و سخن کم میارم و همیشه میگم یاران امام حسین بودن ک رفتن بدون شک عقل من در این حد کشش میدهد.
و در آخر 
ناراحتم ازت ناراحتم تو نباید برا هر مسئله ای خون شهدا را بیاری وسط تو نباید مثل بقیه استفاده ی مبحثی کنی از خون و یاد شهدا نباید خطاب مستقیم این هنرمند که کلی طرف دار داره رو به شهدای ما بزاری و اینجور قلم بگیری.
آخه تو دیگه چرا برادر خوب من،یک ذره از بالای قضیه نگاه کن حس طرفداران هنرمندو با این پیام شما،فکر نمیکنی این به ضد یادشهدا میشه،صادقی 5 بار تو کنسرت یاد شهدای دزفول کرد و دزفولو همش به خطاب شهر مقاوت ایران خطاب میکرد.
بهتر بود شما هم یکم از بالای قضیه نگا میکروید.
شهدا و جنبازان ما نباید ارزش و منزلتشون با استفاده ی مصرفی بیاد پایین.
خون شهدا سرچشمش خون حسینه،چرا استفاده میکنی برادر.
و ای کاش الان جای من بودی و احساس منو داشتی ک خون پدرتو قسم میخورن برای هر مسئله ای و هر سیاستی.و این است ک مادرم میگوید هیچ وقت قسم به پدرت نخور ک پدرت متنفر از قسم به روح و خون و مقام شهدا بود.
امیدوارم مطلب را رسانده باشم.
ببخشید که خودمونی شدم چون از دوستانتونم.
موفق باشید
پاسخ:
با سلام
دوست گرامی
گمان کنم یا مطلب را کامل نخواندید یا این چند روزه از بس در شبکه های اجتماعی از تایید و تحریم کنسرت شنیده اید،  گمان کردید اینجا هم همین خبر است.
 
در ابتدای متن نوشتم که این متن ربطی به نظرم در خصوص کنسرت ندارد.
موسیقی حوزه ای نیست که من بتوانم نظر بدهم یا لااقل نظرم برای خودم مهم است
لطفا دوباره مرور کنید

لپ مطلب این بود که آقایان مسئولی که جاهایی که دوربین و رسانه هست خود را نشان می دهند ، حتی در مجلسی که تایید علمای شهر را ندارد از باب تبلیغاتی خود را نشان می دهند چرا در مجلس تشییع شهدا شرکت نمی کنند. و این اولین بارشان هم نیست.

همین
حالا شما چطور آن همه برداشت کرده اید نمی دانم. نوشته اید «این کاملا برخلاف حرفای گذشته ی شما بود.» کدام حرف های من آخر ؟

در ضمن خدا آن روز را نیاورد که من بخواهم از خون شهدا به نفع خود یا حزب و گروهی سو استفاده کنم.
لطفا بیشتر تامل کنید.

و اما در خصوص پانویس :
اگر آقای صادقی را بیشتر بشناسید ، می دانید که آن جملات یاد شهدا و غیره و غیره یک شو تلویزیونی بیشتر نبود. اینها موارد دیکته شده به ایشان از طرف مسئولین برگزار کننده بود. در خصوص وضعیت شهر و دو دسته شدن مردم اطلاعاتی به ایشان داده بودند. حکایت سخنان ایشان و آن همه بنر حجاب و . .  همین بود. فقط فیلم بود دوست من فیلم.
اگر این موارد را بدانید آنوقت کنایه های ایشان را بهتر درک می کنید. که این مطلب هم در پانویس آمد که تلنگری به مسئولین باشد که هر کس از میکروفونی که در اختیار دارد، تیکه و کنایه نندازد.
این مسئله را هم که گفتم ارتباطی با تایید و تحریم کنسرت نداشت. این بود که مسئولین طرفشان را بهتر بشناسند که متاسفانه نمی شناسند.
موفق باشید
۰۱ خرداد ۹۴ ، ۰۱:۱۵ فرزند پدری پر افتخار
سلام.
شاید هم شما درست میگویید من منظورتان را متوجه نشدم،آخه از بس از اسم و یاد شهدا استفاده میکنن من دیگر جوش آوردم.
همه کس در همه جا از شهدا برای حفظ خودش استفاده میکنه نمونه هاش هست
حرف شما در مورد ریا و خود نمایی مسئولین در مقابل دوربین چشم مردم کاملا صحیح است.
من حرفایم از دل برای دل نویس بود.
موفق باشید خدانگهدار

پاسخ:
برایتان آرزوی موفقیت و سربلندی دارم
سرباز خوبی برای آقا باشید ان شاء الله
۰۱ خرداد ۹۴ ، ۱۳:۱۴ محمد نوادر
سلام
حج علی از مطلبت ممنون
حرف دل خیلی از مردم رو زدید
و البته مرهمی شدید بر روی غم های خانواده مان.
من چندین بار باهاتون تماس گرفتم ولی کلا میگه در دسترس نیستید
با اجازتون یه مطلب آماده شده در جواب و تایید متنتون از طرف خانواده که دوست داریم بر روی وبلاگتان نشر دهید.
مطلب کاملا آمادست
فقط منتظر جوابتون هستم که مطلب رو براتون بفرستم

ممنون
پاسخ:
با سلام
تسلیت و البته تبریک ما را در شهادت سردار عزیز پذیرا باشید
در خدمت خانواده محترم شهید هستم و اگر کاری از من ساخته باشد دریغ ندارم
یاعلی

سلام قابل توجه افرادی که فرمایش میفرمایندمردم رضاصادقی رادوست دارند,شاعرمیگه متاع کفرودین بی مشتری نیست خیلی هام به سایرخوانندگان مثل فلانی وفلانی که حتی ارزش ندارنداسمشون رواینجابیارم علاقه دارنداین علاقه یک قشرخاص دلیل نمیشه اون فردبیادبرنامه اجراکنه خیلی هابه فلان خواننده زن غربی علاقه دارنددلیل نمیشه چون بهش علاقه دارندبیادبرنامه اجرابکنه بایدمتوجه باشیم اینجامملکت اسلامی است قراراست زمینه سازظهوربشویم نه برویم به سمت علایق شخصی اگرواقعاپیرواسلامیم ویک رنگ بایدوقتی عالم دین یک حرف میزندباکمال میل پیروی کنیم وجایی برای اظهار نظرنمی ماندچون یک مجتهد۴۰سال ازعمرخودراصرف کسب تخصص درمسائل دین نموده‏)فقط دریک حالت است که بعضی هااظهارنظرمی کنندیااصلاهیچ چیزراقبول ندارندویاقبول دارندولی چون باخواسته نفسانی شان مغایرت داردقبول نمی کنندیادمان باشدتاریخ تکرارمیشودویادمان باشدانهاکه مقابل امام حسین‏(ع‏)ایستادندخیلی هایشان اهل نمازشب بودند‏(‏دلشان باامام حسین بودولی شمشیرهایشان علیه امام‏)حال برخی ازمتدینین اینگونه است مغرورعبادت های خودوبنده نفس خویش شده اندوگرنه مسلمان که پشت عالم دین رابخاطریک مجلس لهوولعب خالی نمی کند
۰۱ خرداد ۹۴ ، ۲۳:۴۲ حسین برادرشهید
سلام ان روزی که این شهرموشک باران میشدوبه بلدالصواریخ معروف شده بود
معلوم نبود امثال این مطرب هاودارودسته هاشون توکدوم سوراخ موش قایم شده بودند
ان روزکه مادران شهداجوانانشان راکه هریک مصداق حضرت علی اکبربودندراهدیه این نظام می کردندان روزاثری ازحضورامثال این مطربان نبود
ای مطرب شماراموردخطاب قرارمیدم انروزکه شیرمردان این سرزمین برای دفاع ازکشورشون توی میدان نبردبودندتوتوکدوم سوراخ موش فرارکرده بودی تووپدرانت وامثالت 
ای کاش حداقل به روحانیت توهین نمی کردی البته ازکوزه همان برون تروادکه دراوست ازیک مطرب بیش ازاین هم انتظارنمی رودبااین کارماهیت واقعی ات رابرای همه فاش کردی فقط بدان امنیتی که الان درکشورحاکم است تازیرسایه اش هرلحظه امثال شمابه برگزاری مجالس لهوولعب بپردازندازبرکت خون همان شهدایی است که شمابه خانواده هایشان دهن کجی کردیدبی احترامی به سبط شیخ بی احترامی به همه خانواده هایی است که پشتیبان روحانیت هستندمطمئن باش هزینه سنگینی بخاطراین دهن کجی ات پرداخت خواهی کرد
۰۲ خرداد ۹۴ ، ۱۱:۲۹ محدثه میرمحمدی
واقعا حرف دل خیلی از مردم و................. رازدید.
امیدوارم  خداوند به خانواده اش صبر بدهد
عمو جون دلم برات تنگ شده 😔

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی